Gospodarka odpadami


 Nowa stawka i obowiązkowa segregacja

Od 1 kwietnia 2020 roku segregacja obowiązkowa dla wszystkich. Nie wyrzucaj już wszystkich odpadów do jednego kubła.

 NIE SEGREGOWAŁEŚ WCZEŚNIEJ? KONIECZNIE ZŁÓŻ DEKLARACJĘ

Osoby, które wcześniej wybrały zbiórkę nieselektywną i wrzucały wszystko do jednego kubła na śmieci, już tego robić nie mogą, ponieważ zabronił tego ustawodawca. Muszą za to złożyć nową deklarację. Druk można pobrać ze strony internetowej www.prgok.pl, wypełnić i wysłać pocztą, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, do Biura Związku (ZM „PRGOK” ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła). Ci, którzy już wcześniej segregowali odpady, nie muszą składać nowej deklaracji.

Skąd osoba, która dopiero teraz zacznie segregować odpady, ma wziąć odpowiednie worki? Mieszkańcy Piły mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta, które znajduje się w siedzibie Związku Międzygminnego. Do pakietu worków dołożona zostanie ulotka dotycząca zasad prawidłowej segregacji.

Można także zgłosić się do urzędu gminy, tam zostaniemy wyposażeni w „pakiet startowy”. Jeżeli ktoś nie może do urzędu dojechać albo zabraknie tam worków, proszę dołączyć do deklaracji osobną kartkę z prośbą o worki. Taka informacja zostanie przekazana operatorowi, którego pracownicy dostarczą „pakiet startowy” podczas odbierania odpadów – mówi Karolina Parecka
z Biura Obsługi Klienta. I dodaje: - Worki dostają jedynie właściciele domów jednorodzinnych.
W zabudowie wielorodzinnej na zamówienie zarządcy nieruchomości operator dostarczy do altany pojemniki.

 

 

 


Dodane pliki:


Wyświetleń strony: 8769
Data wytworzenia: 02-01-2013, 22:40:02 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 02-01-2013, 22:40:19 przez Sylwia Marek
Ostatnia modyfikacja: 08-01-2021, 10:53:10 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego