Urząd Gminy Drawsko

biuletyn informacji publicznej

64-733 Drawsko, ul. Powstańców Wlkp. 121

www.bip.gov.pl
A A A Wielkość tekstu

Usuwanie azbestu - nabór wniosków!


Nabór wniosków na dofinansowanie do demontażu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest w roku 2015.

OGŁOSZENIE

Informuję mieszkańców Gminy Drawsko, że w terminie od dnia 13 kwietnia 2015r. do dnia 14 sierpnia 2015r., przeprowadzony będzie nabór wniosków na dofinansowanie do demontażu i transportu wyrobów zawierających azbest oaz ich unieszkodliwienia.

Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Dofinansowanie do kosztów demontażu i transportu wyrobów zawierających azbest oraz ich unieszkodliwienia przyznawane będzie w wysokości 100% całkowitych kosztów.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu do Gminy oraz według kolejności określonej w § 10 „Zasad i trybu finasowania przedsięwzięć związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest z budynków mieszkalnych, inwentarskich i gospodarczych na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego w roku 2015” -  do wyczerpania limitu przyznanego gminie.

Do składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na likwidacji wyrobów zawierających azbest uprawnione są osoby fizyczne,  rolnicy, uzyskujący dochód z rolnictwa, wspólnoty mieszkaniowe, które dokonały inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na swojej nieruchomości oraz zostały zgłoszone w Urzędzie Gminy, na której położone są nieruchomości zawierając wyroby zawierające azbest oraz  osoby prawne i przedsiębiorcy, które dokonały inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na swojej nieruchomości oraz zostały zgłoszone we właściwym Urzędzie Marszałkowskim, na której położone są nieruchomości zawierając wyroby zawierające azbest.

Szczegółowe informacje dotyczące ogólnych zasad zawarte są w załączniku do Uchwały Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Nr 48/2015  z dnia 26 marca 2015 roku.

Przypominamy również wnioskodawcom o obowiązku złożenia do Wydziału Architektury
i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie zgłoszenia przed realizacją prac związanych z demontażem azbestu.

Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym NFOŚiGW, WFOŚiGW w Poznaniu, Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego i Gminy Drawsko.

             

Załączniki do pobrania poniżej

 

Marek Tchórzka

Wójt Gminy Drawsko

 

 Wyświetleń strony: 3231
Data wytworzenia: 08-04-2015, 12:31:49 przez Sylwia Marek
Opublikowano: 08-04-2015, 12:33:02 przez Sylwia Marek
Ostatnia modyfikacja: 08-04-2015, 12:44:48 przez Sylwia Marek

Drukuj | Powiadom znajomego